سلامت و بهداشت محیط در گروه صنعتی ناب استیل

در شرکت‌های صنعتی توجه به سلامت کارکنان و بهداشت محیط از الزامات قانونی و اخلاقی مورد انتظار توسط جامعه است. گروه صنعتی ناب استیل نیز در همین راستا دستورالعمل‌های مستند شده فراوانی را در جهت حفظ سلامت کارکنان و کم کردن حوادث ناشی از کار و همچنین ارتقا بهداشت محیط و حفظ محیط زیست بکار می‌گیرد.

برای مثال تمامی کارگرانی که به نحوی در دسترس گرد و غبار هستند باید از ماسک استفاده نمایند. با توجه به ماهیت مواد اولیه برای تولید قاشق و چنگال، استفاده از دستکش در قسمت‌های مربوط به تولید توصیه می‌شود و دستکش‌های مورد نظر در اختیار کارکنان قرار می‌گیرد.

مدیریت گروه صنعتی ناب استیل در جهت سلامت کارکنان اقدام به خریداری و نصب تجهیزات پیشرفته پولیش از خارج از کشور نموده است. از مهمترین مزیت‌های این سیستم مکش و انتقال آلودگی ناشی از مواد شیمیایی پولیش آینه‌ای از محیط کار و فیلتر کردن این هوا قبل از خروج به فضای بیرون کارخانه است.

از دیگر موارد قابل ذکر توزیع منظم روزانه شیر پاستوریزه بین کارگران کارخانه است. همچنین سرو غذای گرم و تازه قدم دیگری برای حفظ سلامت کارگران عزیز ماست. در کارخانه‌های گروه صنعتی ناب استیل آزمایش‌های دوره‌ای پزشکی - اودیومتری، اسپرومتری، اسپتومتری - برای پرسنل شاغل در کارخانه انجام می‌گیرد.

در همه قسمت‌های محیط کار دستورالعمل‌های مرتبط با سلامت کارکنان الصاق شده است. همچنین تجهیزات پشرفته اطفا حریق خریداری شده و آموزش‌‌های لازم به صورت دوره‌ای به کارکنان داده می‌شود.

کلیه فاضلاب و پسماندهای صنعتی به چاه‌های رسوب‌گیر تعبیه شده در کارخانه هدایت می‌شود و در مرحله بعد به سیستم فاضلاب تصفیه‌خانه صنعتی شهرک صنعتی منتقل می‌شود.