نان توپر

عصرهای روزهای پاییزی خوردن یک چایی گرم با یک شیرینی خانگی خیلی میچسبه مخصوصا اگر شیرینی را خودتان اماده کرده باشید. این شیرینی خوشمزه طرز تهیه اش خیلی آسونه و فقط باید کمی برای زمان استراحت مایه آن صبر کنید.

مواد لازم:

شیر ولرم ۱پیمانه

آب ولرم ۱پیمانه

روغن مایع نصف پیمانه

خمیرمایه ۲قاشق غذاخوری

آرد به میزان لازم

شکر ۱پیمانه

نمک ۱قاشق چایخوری

خرما و گردو به مقدار لازم

زرده تخم مرغ ۱عدد برای رومال و ۱قاشق شیر

طرز تهیه :

مرحله اول:

ابتدا یک قاشق از شکر را در آب ولرم حل کرده خمیرمایه را روی ان میپاشیم و ۱۰ دقیقه  به آن استراحت میدهیم تا خمیرمایه به عمل بیاید.

مرحله دوم :

 به جز ارد همه مواد را مخلوط کرده و خمیر مایه عمل آمده را به این مخلوط اضافه کرده سپس آرد را کم کم اضافه میکنیم. در حدی که خمیر نرم و لطیفی به دست آید.

مرحله سوم :

 ظرف درداری را کمی چرب کرده خمیر را داخل آن گذاشته به مدت ۲ ساعت در جای گرمی به آن استراحت میدهیم. سپس از خمیر به اندازه دلخواه (یا به اندازه نارنگی یا بزرگتر بنا به سلیقه خودتون) برداشته دردست وسط خمیر را کمی باز کرده میان آن خرمای هسته گرفته و گردو قرار میدهیم و خمیر را جمع کرده گرد میکنیم در سینی چرب شده کنار هم یا با فاصله قرار میدهیم.

مرحله چهارم :

 به خمیر مجدد  ۱۵ دقیقه استراحت داده، زرده و یک قاشق شیر را مخلوط کرده با برس روی آن مالیده کنجد یا سیاه دانه روی آن پاشیده و در فر با دمای ۱۷۵ درجه به مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه قرار میدهیم.

مرحله پنجم:

نان های خوشمزه را نوش جان بفرمایید.