توپک های کنجدی

امروز طرز تهیه نون های توپکی کنجدی روبرایتان میگوییم که بسیار خوشمزه است و خوبی این نان های خوشمزه اینه که میتوانید به هرمیزان که  شکر دوست دارید از ان استفاده کنید. مثلا اگر برای صبحانه این نان ها رو اماده میکنید میتوانید از شکر خیلی کمی استفاده کنید چون مخلفات دیگه صبحانه به اندازه کافی شیرین هستند. اگر برای عصرانه اماده میکنید میتوانید از شکر بیشتری استفاده کنید. طرز تهیه این توپک ها خیلی اسونه فقط تا موقع اماده شدن به خاطر زمان های استراحتی که به مواد باید بدهیم کمی صبر کنید.

مواد لازم:

تخم مرغ ۱عدد

روغن مایع نصف پیمانه (منظور از پیمانه لیوان دسته دار میباشد)

خمیرمایه ۲قاشق چایخوری

شیر ولرم ۱پیمانه

نمک ‍۱پنسه

آرد به میزان لازم (به اندازه ای که خمیر به دست نچسبد)

شکر نصف پیمانه (این میزان میتواند کم و زیاد شود)

طرز تهیه :

مرحله اول:

ابتدا ۱قاشق شکر را در شیرولرم داخل کاسه ای بزرگ حل کرده و سپس خمیرمایه را روی شیر میپاشیم و در آن را گذاشته و مدت ۱۰ دقیقه به آن استراحت میدهیم

مرحله دوم:

پس از گذشت زمان استراحت، همه مواد را به غیر از آرد به انها اضافه کنید وبا دست هم میزنیم در آخر آرد را کم کم به مواد اضافه کنید و به هم زدن با دست ادامه دهید تا جایی که خمیر به دست نچسبد و خمیر نرم و لطیفی به دست آید. مجدد باید به خمیرمان استراحت بدهیم پس روی خمیر دستمال تمیزی گذاشته و به مدت ۱ساعت در جای گرمی به آن استراحت میدهیم.

مرحله سوم:

 کف سینی کاغذ روغنی گذاشته(اگر کاغذ روغنی نداشین کف سینی را کمی چرب کنید) خمیر را کمی ورز داده از خمیر به اندازه گردو برداشته داخل دست آن را گرد کنید داخل کنجد فراوان بغلتانید، در سینی فر با کمی فاصله بچینید. دوباره ۱۵ دقیقه به آن استراحت داده.

مرحله چهارم:

فر را با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید و کاسه ابی را داخل فر قرار دهید تا رطوبت باعث شده در فر جلوگیری کند از اینکه توپکها بافت خشکی داشته باشند سپس سینی فر را در طبقه وسط به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه قرار دهید

مرحله پنجم :

توپک های خوشمزه را نوش جان کنید.